წიგნები საჩუქრად სოფელ ოზურგეთის ბიბლიოთეკას
2022 წლის 3 მაისს, „ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტის“ ფარგლებში, „ფონდი ტასოს“ წარმომადგენლებმა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ოზურგეთში ჩამოყალიბებულ ქალთა თვითდახმარების ჯგუფს საჩუქრად წიგნები ჩაუტანეს.
წიგნების ნაწილი „ფონდი ტასოს“ საბიბლიოთეკო ფონდში არსებული სხვადასხვადროინდელი გამოცემებია, ხოლო ნაწილი ქალთა ჯგუფს ნორვეგიის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა საქართველოში ჰელენ სანდ ანდრესენმა გაუგზავნა მათი ინიციატივის მხარდაჭერის ნიშნად, რომელიც სოფელ ოზურგეთში პირველი ბიბლიოთეკის დაარსებას გულისხმობს.
ქალთა თვითდახმარების ჯგუფი აპირებს, რომ აღნიშნული ინიციატივის მხარდასაჭერისა და ბიბლიოთეკის წიგნებით გამდიდრების თხოვნით საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის გენერალურ დირექტორს, გიორგი კეკელიძეს მიმართოს.

On May 3, 2022, within the framework of the Women's Economic Empowerment Project, the representatives of Taso Foundation donated books to a women's self-help group formed in the village of Ozurgeti, Ozurgeti Municipality.
Some of the books are from various editions of Taso Foundation Library, and some were sent to the women's group by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Norway to Georgia, Helene Sand Andresen, in support of their initiative to establish the first library in the village of Ozurgeti.
The women's self-help Group intends to apply to the Director General of the National Parliamentary Library of Georgia, Giorgi Kekelidze, for support of the initiative and to enrich their library with books.