სამეწარმეო ტრენინგები ქუთაისში
სოფლად მცხოვრები დამწყები მეწარმე ქალებისთვის სამეწარმეო ტრენინგებისა და მენტორინგის პროგრამა გრძელდება!
24-26 იანვარს ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტის ფარგლებში, პროგრამაში ჩართულ 21 ქალს სამეწარმეო ტრენინგი ჩაუტარდა. ტრენინგს უძღვებოდა სოციალური ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის (SiNC) დირექტორი, თამარ ჯანგულაშვილი.
ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების კომპონენტი წარმოადგენს პროექტის „კარგი მმართველობა გენდერული თანასწორობისთვის“ნაწილს (II ფაზა), რომელსაც გაეროს ქალთა ორგანიზაცია, თავის პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად, ნორვეგიის განვითარების თანამშრომლობის სააგენტოს მხარდაჭერით ახორციელებს.

Entrepreneurship trainings in Kutaisi
On January 24-26, 21 women involved in the program received entrepreneurship training as part of the Women’s Economic Empowerment Project. The training was led by Tamar Jangulashvili, Director of the Social Innovation and Entrepreneurship Center (SiNC).
In total, 80 women from rural areas of Western Georgia will participate in the program, which is being implemented with the support of ProCredit Bank and SiNC’s experienced trainers.
The Women’s Economic Empowerment component is part of the Good Governance for Gender Equality Project (Phase II), which is being implemented by UN Women, together with its partner organizations, with funding from the Government of Norway.