რეგიონული ღონისძიება სომეხ და და ქართველ ქალ მეწარმეებს შორის
მეწარმეობის განვითარების კარგი პრაქტიკის შესახებ ინფორმაციის რეგულარულ გაცვლას ემსახურებოდა, “ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება სოციალური მობილიზაციისა და შესაძლებლობათა განვითარების გზით”  პროექტისს ფარგლებში.
2022 წლის დეკემბერში ჩატარდა ორი ონლაინ სესია:
6 დეკემბერს, ჩატარდა რეგიონული შეხვედრა, მარკეტინგის და ბრენდინგის მიმართულებით, რომელსაც ესწრებოდნენ, “ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება სოციალური მობილიზაციისა და შესაძლებლობათა განვითარების გზით”  პროექტის ფარგლებში შექმნილი თვითდახმარების ჯგუფის წევრები, ახალქალაქიდან, ასპინძიდან, ახალციხე და ბოლნისიდან.  შეხვედრაზე, არმნიე იგითხანიანმა წარადგინა, თავისი ბიზნესი და ყურადღება გაამახვილა, მის საქმიანობაზე მარკეტინგისა და ბრენდინგის მიმართულებით.
12 დეკემბერს, ჩატარდა რეგიონული შეხვედრა, სურსათის უვნებლობის მიმართულებით, რომელსაც ესწრებოდნენ,თვითდახმარების ჯგუფის წევრები ახალქალაქიდან, ახალციხიდან, მარნეულიდან, ბოლნისიდან და ასპინძიდან. შეხვედრაზე, ინგა მაღრაძემ წარადგინა მისი პროდუქტის "ტენილი ყველის" მომზადების ტექნიკები და სურსათის უვნებლობის ის რეგულაციები თუ პროცესები, რასაც ყოველდღიურად იცავს პრაქტიკაში პროდუქტის მოსამზადებლად.
მეწარმე ქალებსა და დარგის ექსპერტებს შორის გამოცდილების გაცვლა ძირითადად ფოკუსირებული იყო როგორც მარკეტინგსა და ბრენდინგზე, ასევე სურსათის უსაფრთხოებაზე.
ინიციატივა დაფინანსებულია შვეიცარიისა და ავსტრიის მთავრობების მიერ რეგიონული პროექტის „ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება სამხრეთ კავკასიაში“ ფარგლებში. ეს აქტივობა ხორციელდება CARE Caucasus-თან ერთად კავკასიაში, საქართველოში პარტნიორები არიან კახეთის რეგიონული განვითარების ფონდი და ფონდი ტასო, ხოლო აზერბაიჯანში UNDP-ის აზერბაიჯანის ოფისი.

In December, a regional event was held between Armenian and Georgian women entrepreneurs, It served as a regular exchange of information on good practices of entrepreneurship development within the project "Economic Empowerment of Women through Social Mobilization and Development of Opportunities".
Two online sessions were held in December 2022:
On December 6, a regional meeting was held in the direction of marketing and branding, which was attended by members of the self-help group created within the framework of the project "Economic empowerment of women through social mobilization and development of opportunities", from Akhalkalaki, Aspindzi, Akhaltsikhe and Bolnisi. At the meeting, Armnie Igitkhaniani presented his business and focused on his activities in the direction of marketing and branding.
On December 12, a regional meeting was held in the direction of food safety, which was attended by self-help group members from Akhalkalaki, Akhaltsikhi, Marneuli, Bolnisi and Aspindzi. At the meeting, Inga Maghradze presented the techniques of preparing her product "Tenili cheese" and the food safety regulations and processes that she follows daily in practice to prepare the product.
The exchange of experiences between women entrepreneurs and experts in the field mainly focused on both marketing and branding as well as food safety.
The initiative is financed by the governments of Switzerland and Austria within the framework of the regional project "Economic Empowerment of Women in the South Caucasus". This activity is carried out together with CARE Caucasus in the Caucasus, the partners in Georgia are the Kakheti Regional Development Fund and the Tasso Foundation, and in Azerbaijan the UNDP Azerbaijan Office.