ტრენინგი სოფელ ზღუდერში
2023 წლის 8 თებერვალს, ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზღუდერში “ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების” პროექტის მონაწილე ქალებისთვის ტრენინგი გამართა კომპანია “ნუტრიმაქსის” ტექნიკური დეპარტამენტის წარმომადგენელმა, მიხეილ სამყურაშვილმა.
ტრენინგის დაწყებამდე, შეხვედრის მონაწილეებმა ადგილობრივი ფერმერის, ნინო წიკლაურის ფერმა მოინახულეს, სადაც ადგილზე გაუზიარეს ერთმანეთს გამოცდილება და ფერმერული მეურნეობის განვითარებისთვის საჭირო ცოდნა. შეხვედრა თეორიული ტრენინგით დასრულდა.
შეგახსენებთ, რომ აღნიშნულ პროექტს “ფონდი ტასო” გაეროს ქალთა ორგანიზაციისა და  ნორვეგიის მთავრობის მხარდაჭერით ახორციელებს.

Training Session in the Village of Zghuderi
Today, on February 8, the representative of the technical department of the company "Nutrimax", Mikheil Samkurashvili, held a training session for women participating in the Women's Economic Empowerment project, in the village of Zghuderi in Kareli Municipality.
Before the start of the training, the participants of the meeting visited the farm of the local farmer, Nino Tsiklauri, where they shared their experience and knowledge necessary for the development of farming. The meeting ended with theoretical training.
The project is implemented by Taso Foundation with the support of the UN Women and the Norwegian government.