„ფონდი ტასო“ 2023 წლის მაისიდან მონაწილეობდა პროექტში „ბავშვები სტერეოტიპებით არ იბადებიან“, რომლის ფარგლებშიც საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში ფოტოგამოფენა სახელწოდებით „ჩვენ - 30 ამბავი“ მოეწყო.
გამოფენის ექსპოზიცია მწერალ არჩილ ქიქოძისა და ფოტოგრაფ ლევან ხერხეულიძის ურთიერთთანამშრომლობით შექმნილ 30 ისტორიასა და ფოტოპორტრეტს აერთიანებს.
პროექტის მთავარი გმირები შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირები არიან და მისი მიზანია მათ შესახებ ცნობიერების ამაღლება, სტერეოტიპული დამოკიდებულებების შეცვლა და საზოგადოებაში მათი ინტეგრირების ხელშეწყობა.
მაისიდან ივლისის ჩათვლით, ფოტოექსპოზიცია გამოფენილი იყო ქუთაისში, ზუგდიდში, ოზურგეთში, თბილისში, ბათუმსა და ზესტაფონში. ჯამში, ყველა ქალაქში ერთად, გამოფენის გახსნის ღონისძიებებს 500-მდე ადამიანი დაესწრო.
ფოტოგამოფენა „ჩვენ - 30 ამბავი“ პროექტის „ბავშვები სტერეოტიპებით არ იბადებიან“ ფარგლებში ჩატარდა, რომელიც შვედეთის ქალაქ ჰუდიკსვალის მუნიციპალური ორგანიზაციის, „გლადა ჰუდიკ თეატრის“ მიერ ხორციელდება. პროექტს აფინანსებს „შვედური ინსტიტუტი“.

Since May 2023, Taso Foundation has participated in the project Children are not Born with Stereotypes, within the framework of which a photo exhibition called Us - 30 Stories was organized in different regions of Georgia.
The exposition of the exhibition combined 30 stories and photo portraits created by the mutual cooperation of writer Archil Kikodze and photographer Levan Kherkheulidze.
The main protagonists of the project are people with disabilities, and its goal is to raise awareness about them, change stereotypical attitudes and promote their integration into society.
From May to July, the photo exhibition was exhibited in Kutaisi, Zugdidi, Ozurgeti, Tbilisi, Batumi and Zestafon. In total, about 500 people attended the opening events of the exhibition in all cities.
The photo exhibition US - 30 Stories was held within the framework of the project Children are not Born with Stereotypes, which is implemented by the Swedish city of Hudiksval's municipal organization, "lada Hudik Theater. The project is financed by the Swedish Institute.