22 ოქტომბერს „ფონდი ტასოს“ საგანმანათლებლო პროგრამა „ქალთა სკოლა 2023“ თემაზე „ქალთა ზეპირი ისტორიები“ დაიწყო.
პროექტი სამ უმაღლეს სასწავლებელთან - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან და “GIPA - საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტთან” თანამშრომლობით ხორციელდება.
პროგრამაში ჩართულია აღნიშნული სასწავლებლებიდან კონკურსის წესით შერჩეული როგორც ბაკალვრიატის, ისე მაგისტრატურის საფეხურის 14 სტუდენტი.
ქალთა ზეპირი ისტორიების სკოლა მოიაზრებს როგორც თეორიულ, ისე პრაქტიკულ სამუშაოს და დამატებით შეხვედრებს შერჩეულ სპიკერებთან. წარმატებით შესრულებული ნაშრომები თავს მოიყრის პროექტის ფარგლებში გამოცემულ პუბლიკაციაში - ქალთა ზეპირი ისტორიების კრებულში.

On October 22, Taso Foundation ‘s educational program Women's School 2023 on the topic of Women's Oral History started.
The project is implemented in cooperation with three higher educational institutions - Tbilisi State University, Ilia State University and GIPA – the Georgian Institute of Public Affairs.
The program includes 14 undergraduate and master's level students selected by competition from the mentioned institutions.
The Women's Oral History School includes both theoretical and practical work and additional meetings with selected speakers. The successfully completed works will be included in the publication published within the project - a collection of women's oral histories.