კონფერენცია შეფასება 2024-ზე ფონდი ტასოს გუნდის წევრები მოხსენებით წარსდგნენ
ქალაქ პორტლანდში,ორეგონის შტატში "ფონდი ტასოს“ გუნდის წევრებმა  გამართულ „ამერიკის შეფასების ასოციაციის“კონფერენციაზე - „შეფასება 2024“ მოხსენებით წარდგნენ.
„ამერიკის შეფასების ასოციაციის“ 2024 წლის კონფერენციას სამი ათასზე მეტი, სხვადასხვა სფეროს ექსპერტი, კონსულტანტი, სახელმწიფო თუ არასამთავრობო, საერთაშორისო ორგანიზაციების, წარმომადგენელი ესწრებოდა.
„ფონდი ტასოს“ გუნდის წევრებმა, კონფერენციაზე წარადგინეს მოხსენება თემაზე „მონაწილეობითი ფემინისტური მონიტორინგის სწავლების და შესასების სისტემის ინსტრუმენტები და ურთიერთობებში ძალაუფლების ცვლილების შესწავლა“, რომელზეც საერთაშორისო კოლაბორაციის ფარგლებში რამდენიმე ქვეყანის წარმომადგენლებთან ერთად მუშაობდნენ. მოხსენების ფარგლებში წარადგინეს საერთაშორისო კოლაბორაციის ძირითადი მიგნებები, შემუშავებული ინსტრუმენტები და მნიშვნელოვანი სწავლებები.

Taso Foundation team members presented at the „American Evaluation Association“ Conference „Evaluation 2024“ in Portland, Oregon.
More than three thousand experts, consultants, state and non-governmental, international organisations, representatives of various fields attended the 2025 conference of the American Evaluation Association.
The Taso Foundation team members presented a report at the conference on the topic "Participatory feminist monitoring and learning system tools and the power relations shift study", on which they worked together with representatives of several countries within the framework of international collaboration. Within the framework of the presented report, the main findings, developed tools and important learnings of the international collaboration were presented.