მე ვარ იამზე ძიძარია, ვცხოვრობ ოზურგეთის რაიონის სოფელ ლაითურში. დღესდღეობით ვეწევი მეფრინველეობას და მეცხოველეობას, რაშიც ძალიან მეხმარება ჩემი მეუღლე. რა თქმა უნდა, აქამდე დიდი შრომით და გაჭირვებით მოვედით. ამ ყველაფერში დიდი წვლილი „ფონდ ტასოს“ მიუძღვის.
ადრე აქ იყო ჩაის ფაბრიკა, სადაც ლაბორანტად ვმუშაობდი, მაგრამ მას შემდეგ დიდი დრო გავიდა. როდესაც ჩვენს სოფელში „ფონდი ტასო“ შემოვიდა, დასაქმებული არ ვიყავი. თავიდანვე ცხადი იყო, რომ მათ მიერ შემოთავაზებული პროგრამები მხოლოდ მე კი არა, მთელ თემს წაადგებოდა. ერთი ადამიანის გაძლიერებით, სხვებიც გაძლიერდებოდნენ. ძალიან გახარებული ვიყავი ამ შესაძლებლობით, ძალიან ბევრი რამ ვისწავლე და ვცდილობდი ყველანაირად, რომ წარმატებისთვის მიმეღწია. ვისწავლე პროექტის წერა, გავიარე სხვადასხვა ტრენინგი, რამაც დიდი გამოცდილება და მოტივაცია შემძინა.
თქვენ წარმოიდგინეთ, ჩემს სიხარულს საზღვარი არ ჰქონდა, როდესაც დამირეკეს და მითხრეს, რომ ჩემი პროექტი დაფინანსდა. ჩემივე ბრძოლით და ჩემივე წვალებით ნელ-ნელა გავძლიერდი.
იყო დრო, როდესაც პატარა წიწილებს ფეჩთან ვზრდიდი, სულ 50 ფრთა მყავდა, მაგრამ ესეც ძალიან შრომატევადი იყო. ყოველთვის მიყვარდა ეს საქმე და პროექტიც ინკუბატორზე ამიტომ შევიტანე. ახლა უკვე სხვადასხვა ქალაქიდან მირეკავენ და საკმაოდ დიდ ბაზარს ვაკმაყოფილებ. ძალიან ვცდილობ და გაჩერებას არ ვაპირებ, სანამ ცოცხალი ვარ. მეტიც, ვაპირებ, რომ გავფართოვდე და კიდევ უფრო გავძლიერდე.

I am Iamze Dzidzaria, I live in the village of Laituri, Ozurgeti region. I currently work in poultry and livestock, with the help of my husband. Of course, we have come so far through great labor and hardship. Taso Foundation has made a great contribution to all this.
There used to be a tea factory here where I worked as a laboratory assistant, but a lot of time has passed since then. I was not employed when Taso Foundation entered our village. It was clear from the beginning that the programs offered by them would be useful not only for me, but for the whole community. By empowering one person, others could also get empowered. I was very happy with this opportunity, I learned a lot and I tried my best to succeed. I learned to write a project, underwent various trainings, which gave me a lot of experience and motivation.
My joy knew no bounds when they called me and told me that my project was funded. With my own struggles and my aspirations I gradually became stronger.
There was a time when I was raising small chickens under the stove, I had a total of 50 wings, but that too was very time consuming and toilsome. I have always loved this and so I submitted the project on the incubator. Now I get calls from different cities and I satisfy quite a large market. I try very hard and I am not going to stop until I am alive. Moreover, I am going to expand my business and become even stronger.
I would like to express my gratitude towards Taso Foundation and our community worker, Lia Kotrikadze.