2022 წლის, 3 მაისს, „ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტის“ ფარგლებში, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენლები და ნორვეგიის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში ჰელენ სანდ ანდრესენი, „ფონდი ტასოს“ წარმომადგენლებთან ერთად, ოზურგეთის მერს, ავთანდილ თალაკვაძეს, საკრებულოს თავმჯდომარეს, დავით დარჩიასა და საკრებულოს ქალ წევრებს შეხვდნენ.
„რამდენადაც ჩემთვის ცნობილია, ოზურგეთში ძალიან კარგად არის საქმე გენდერულ ბიუჯეტირებასთან დაკავშირებით და სასიამოვნოა, როდესაც ირკვევა, რომ ხელისუფლება თანამშრომლობს სამოქალაქო საზოგადოებასთან, ქალთა საინიციატივო ჯგუფებთან და ძირეულ ორგანიზაციებთან, მაგრამ რადგანაც უკვე კარგად ართმევთ თავს ამ საქმეს, არ უნდა მოდუნდეთ, გააგრძელოთ ამ მიმართულებით მუშაობა და სამაგალითო გახადოთ გურია დანარჩენი საქართველოსთვის,“ - განაცხადა სანდ ანდრესენმა ოზურგეთის მერისადმი მიმართვაში.
შეხვედრაზე საკრებულოს გენდერული თანასწორობის საბჭოს თავმჯდომარემ ნინო ჭანიშვილმა დამსწრეებს საკუთარი წარმატების ისტორია გაუზიარა, რომელიც აღწერდა მის გზას მართვის მოწმობის აღებიდან რეგიონში ცნობილი ავტოსკოლის დაარსებამდე და საკრებულოს გენდერული თანასწორობის საბჭოს თავმჯდომარეობამდე. შეხვედრა მონაწილეებს შორის დისკუსიის ფორმატში გაგრძელდა.

Visit of the Ambassador of Norway and the representatives of the UN Women to Ozurgeti City Hall
On May 3, 2022, within the framework of the "Women's Economic Empowerment Project", the representatives of the UN Women Georgia and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Norway to Georgia Helene Sand Andresen together with the representatives of Taso Foundation, met with Ozurgeti Mayor Avtandil Talakvadze, the Chairman of the City Council, Davit Darchia and the female members of the City Council.
"As far as I know, you are doing well with gender budgeting in Ozurgeti and it is nice when it turns out that the government is cooperating with civil society, women's initiative groups and grassroots organizations. But since you are already doing well, you should not rest, you have to work in this direction even more and make Guria a model for the rest of Georgia,” Andresen said in an address to the mayor of Ozurgeti.
Nino Chanishvili, Chairperson of the Sakrebulo Gender Equality Council, shared her success story with the participants, describing her path from obtaining a driver's license to establishing a well-known driving school in the region and chairing the Sakrebulo Gender Equality Council. The meeting continued in a discussion format between the participants.