„მშვიდობის მშენებლობის გლობალური ქსელის“ ყოველწლიური შეხვედრა ჩატარდა
21-24 ოქტომბერს, სტამბოლში, „მშვიდობის მშენებლობის გლობალური ქსელის“ მიერ ორგანიზებული ყოველწლიური შეხვედრა ჩატარდა, რომელიც აერთიანებს სხვადახვა პოსტ-კონფლიქტის მქონე ქვეყნების ადგილობრივ ფონდებს. ქსელის წევრი არის „ფონდი ტასო“, რომელსაც წარმოადგენს მაია გრძელიშვილი.
2022 წლის ყოველწლიური შეხვედრას შემაჯამებელი სახე ჰქონდა, გამომდინარე იქიდან, რომ პანდემიის გამო პირველად ჩატარდა პირისპირ სივრცეში, ბოლო სამი წლის მანძილზე. შეხვედრის მიზანი იყო ლოკალურ დონეზე პანდემიისა და კონფლიტის გავლენის, ასევე, ქსელის მუშაობასთან დაკავშირებული საკითხების და სამომავლო გეგმების განხილვა.
შეხვედრის მნიშვნელოვანი ნაწილი დაეთმო „მშვიდობის მშენებლობის გლობალური ქსელის“ და დიდი ბრიტანეთის „ღია უნივერსიტეტის“ თანამრომლობით შექმნილი, ონლაინ კურსის დანერგვას, კონფლიქტის ტრანსფორმაციის და მშვიდობის მშენებლობის თემაზე. სასწავლო კურსი ბოლო ორი წლის მანძილე იგეგმებოდა და წლის ბოლომდე დაინერგება „ღია უნივერსიტეტის“ ბაზაზე, რომელიც განკუთვნილია, საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციების, შუა რგოლის მენეჯმენტის პრაქტიკოსებისთვის.
შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ ფონდების წარმომადგენლები 9 სხვადასხვა ქვეყნიდან, მთელი მსოფლიოს მასშტაბით : ბანგლადეში, სერბეთი, ინდონეზია, საქართველო, ჩრდილოეთ ირლანდია, ინდოეთი, შრი ლანკა, პალესტინა და ნეპალი.

” Foundations for Peace Network” annual meeting was held
On October 21-24, the annual meeting organized by the ” Foundations for Peace Network”, which brings together local foundations from different post-conflict countries, was held in Istanbul. "Taso Foundation" Is a member of the Network, which is represented by Maia Grdzelishvili.
The 2022 annual meeting summarized the main processes of the last three years, due to the fact that it was held face-to-face for the first time in three years because of the pandemic. The purpose of the meeting was to discuss the impact of the pandemic and conflict at the local level, as well as to discuss issues related to the operation of the network and future plans.
An important part of the meeting was devoted to the implementation of an online course on the topic of conflict transformation and peacebuilding, created in cooperation with the "Global Peacebuilding Network" and the "Open University" of Great Britain. The training course has been planned for the last two years and will be implemented by the end of the year on the basis of the "Open University", which is intended for practitioners of the middle management of international and local organizations.
In the meeting, local Fund representatives from 9 different countries around the world took part: Bangladesh, Serbia, Indonesia, Georgia, Northern Ireland, India, Sri Lanka, Palestine and Nepal.