მრგვალი მაგიდის ფორმატის შეხვედრა დუშეთში
7 ნოემბერს, დუშეთის მუნიციპალიტეტის მერთან, საკრებულოს, გენდერულ საბჭოსა და მერიის წარმომადგენლებთან მრგვალი მაგიდის ფორმატის შეხვედრა გაიმართა.
დუშეთის მერმა, წარდგენილ ყველა საკითხზე, დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა შეხვედრის მონაწილეებს სოფელი ჩარგლის და მაღაროსკარის საჭოებებზე.
დუშეთის მუნიციპალიტეტის სათემო მუშაკისა და თვითდახმარების ჯგუფის წევრების მიერ ადგილობრივ თემში ჩატარებული საჭროებების კვლევის პრეზენტაცია წარადგინეს.
მერმა ხაზი გაუსვა ქალების აქტიური ჩართულობის მნიშვნელობას სამოქალაქო პროცესებში და აღნიშნა, რომ შემდეგ წელს აქტიურად გეგმავენ ქალთა გაძლიერების მიმართლებით მუშაობას.
შეხვედრის ბოლოს, გაიმართა დისკუსია თითოეული საკითხის დეტალურად განსახილველად, მათი მოგვარების პროცესში ადგილობრივი თვითმმართველობის რესურსების და შესაძლებლობების შესაბამისობის განხილვა და მოგვარებისთვის სამომავლო გეგმების დასახვისთვის.

Round table format meeting in Dusheti
On November 7, a round table format meeting was held with Dusheti Municipality Mayor, City Council, Gender Council and City Hall representatives.
The mayor of Dusheti, on all the presented issues, provided detailed information to the participants of the meeting on the villages of Chargli and Magharoskari.
The community worker of Dusheti municipality and the group members presented the local needs research presentation, which was conducted by the self-help group members within the local community.
The mayor emphasized the importance of active involvement of women in civil processes and noted that next year they actively plan to work in the direction of women's empowerment.