11 მარტს, ახალციხის მუნიციპალიტეტში, პუბლიკაციის “ჩვენ, ქალებს, დიდი ძალა გვაქვს” პრეზენტაცია და ფოტოგამოფენა გაიმართა
11 მარტს, ახალციხის მუნიციპალიტეტში, პუბლიკაციის “ჩვენ, ქალებს, დიდი ძალა გვაქვს” პრეზენტაცია და ფოტოგამოფენა გაიმართა.
პუბლიკაცია ასახავს სოფლადმცხოვრები თვით-დახმარების ჯგუფის წევრი ქალების ინდივიდუალურ ცვლილებებს, სათემო მიღწევებს და ადგილობრივ თვითმმართველობასთან თანამშრომლობის წარმატებულ გამოცდილებებს.
ღონისძიების პირველ პანელში მონაწილეობა მიიღეს, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის, შვეიცარიის განვითარების და თანამშრომლობის, ავსტრიის განვითარების თანამშრომლობის სააგენტოების წარმომადგენლებმა და ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერმა და საკრებულოს თავმჯდომარემ.
მეორე პანელში კი მონაწილეობა მიიღეს, პუბლიკაციის გმირებმა, თვით-დახმარების ჯგუფის წევრმა ქალებმა და "ფონდი ტასოს" წარმომადგენელმა, რომლებმაც თავად ისაუბრეს თავიანთ მიღწევებსა და ცვლილებებზე.
პუბლიკაცია მომზადებულია “ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება სოციალური მობილიზაციისა და შესაძლებლობათა განვითარების გზით” პროექტის მეორე ფაზის ფარგლებში. პუბლიკაცია სრულად იხილეთ ბმულზე - https://shorturl.at/finDN

On March 11, a presentation and photo exhibition of the publication
On March 11, a presentation and photo exhibition of the publication "We, women, have power" was held in Akhaltsikhe municipality.
The publication reflects the individual changes, community achievements and successful experiences of cooperation with the local self-government of the women members of the rural self-help group.
Representatives of UN Women Georgia, Swiss Development and Cooperation, Austrian Development Cooperation Agencies and the Mayor of Akhaltsikhe Municipality and Chairman of the City Council took part in the first panel of the event.
In the second panel, heroes of the publication, women members of the self-help group and the representative of "Taso Foundation" took part, and talked about their achievements and changes.
The publication is prepared within the framework of the second phase of the project "Economic Empowerment of Women through Social Mobilization and Capacity Building". please find the publication on the link - https://shorturl.at/finDN