11-12 მარტს ახალციხესა და ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფლებში მონიტორინგის შეხვედრები გაიმართა
11-12 მარტს მონიტორინგის მისიაზე „ფონდი ტასოს“ გუნდის წევრებს თან ახლდნენ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის, შვეიცარიის განვითარების და თანამშრომლობის სააგენტოს და ავსტრიის განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლები, ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფელ სვირში და ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბუზავეთსა და კარტიკამში.
შეხვედრები მიზნად ისახავდა თვითდახმარების ჯგუფებისა და ეკონომიკური მცირე გრანტების მონიტორინგს, რის ფარგლებშიც განხორციელდა ვიზიტები, ახალქალაქის თვით-დახმარების ჯგუფის მიერ რეგისტრირებულ არასამთავრობო ორგანიზაციაში, სილამაზის სალონში, სამკერვალოში, ხოლო ახალციხეში თვით-დახმარების ჯგუფთან, და ყავის მწარმოებელ გრანტის მიმღებებთან.
პროექტის მხარდამჭერია შვეიცარიის განვითარების და თანამშრომლობისა (SDC) და ავსტრიის განვითარების (ADA) სააგენტოების მიერ.

On March 11-12, monitoring meetings were held in the villages of Akhaltsikhe and Akhalkalaki municipalities.
On March 11-12, on a monitoring mission the members of the Taso Foundation team were accompanied by representatives of the UN Women Georgia, the Swiss Development and Cooperation Agency and the Austrian Development Agency in the village of Sviri. Akhaltsikhe municipality and in the villages of Buzaveti and Kartikami, Akhalkalaki municipality.
The meetings were aimed at monitoring self-help groups and economic small grants, within the framework of which visits were made to a non-governmental organization registered by the Akhalkalaki self-help group, a beauty salon, a tailor shop, and to the self-help group in Akhaltsikhe, and to coffee-producing grant recipients.