22 მარტს „ქალთა ზეპირი ისტორიების სკოლის“ შემაჯამებელი ღონისძიება გაიმართა. მონაწილეებმა - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის სტუდენტებმა, პროგრამის ფარგლებში შესრულებული პრაქტიკული ნამუშევრები წარადგინეს და სერტიფიკატებით დაჯილდოვდნენ.
ღონისძიებას “ფონდი ტასოს” გაგეობის თავმჯდომარე, ქეთევან ჟორდანია და მეხსიერების კვლევის ცენტრის ხელმძღვანელი, ცისანა გოდერძიშვილი უძღვებოდნენ.
საღამოს მომდევნო ნაწილი დაეთმო „ფონდი ტასოსა“ და “სამოქალაქო საზოგადოების ფონდის” ერთობლივი ძალისხმევით გამოცემული წიგნის - “პაციენტი ნულიდან” პრეზენტაციას, რომელიც წიგნის რედაქტორმა და ილუსტრატორმა, მაკა ლდოკონენმა წარადგინა.
ღონისძიება დასრულდა ფოტოგამოფენით „ჩემი სოფლის ქალი“, რომელიც წარმოადგენს სოფლად მცხოვრები ქალების ცხოვრების ამსახველ ფოტოკოლექციას. აღნიშნული ფოტოები მოპოვებულია “ფონდი ტასოს” სოციალურ მობილიზაციაში ჩართული ქალების დახმარებით და დღემდე მხოლოდ მათ საოჯახო არქივებში ინახებოდა.
გამოფენა მიზნად ისახავს, ხაზი გაუსვას სოფლად მცხოვრები ქალების ჩვეულებრივი გამოცდილებების უნიკალურობას, წარმოაჩინოს სოფლის ცხოვრების სილამაზე და მრავალფეროვნება, დააფასოს იმ ქალების ღვაწლი, რომლებმაც დიდი წვლილი შეიტანეს თავიანთი თემების ჩამოყალიბებაში, განვითარებასა და საუკუნეების მანძილზე შენარჩუნებაში.
ექსპოზიცია სამოქალაქო საზოგადოების ფონდის (მის:. ჭოველიძის 4ა) ჰოლში დარჩება და ნებისმიერ მსურველს ფოტოების დათვალიერების შესაძლებლობა ერთი კვირის განმავლობაში ექნება.

On March 22, the closing event of the Women's School of Oral History was held. Participants - students of Tbilisi State University and the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) - presented their practical works completed within the framework of the program and were awarded with certificates.
The event was hosted by Ketevan Zhordania, the chairpesron of the board of Taso Foundation, and Tsisana Goderdzishvili, the head of the memory research center.
The next part of the evening was dedicated to the presentation of the book Patient from Zero published by the joint efforts of Taso Foundation and the Civil Society Foundation, which was presented by the editor and illustrator of the book, Maka Ldokonen.
The event ended with the photo exhibition The Woman of My Village, which is a collection of photos depicting the life of rural women. The mentioned photos were obtained with the help of women involved in the social mobilization of Taso Foundation and were kept only in their family archives until now.
The exhibition aims to highlight the uniqueness of the ordinary experiences of women living in rural areas, to show the beauty and diversity of rural life, to appreciate the tribute of women who have contributed greatly to the formation, development and preservation of their communities over the centuries.
The exposition will remain in the hall of the Civil Society Foundation (address: Chovelidze 4a) and anyone who wishes will have the opportunity to view the photos for a week.