ნორვეგიის ელჩის სტუმრობა ქუთაისში
19 სექტემბერს გაეროს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენელი საქართველოში, კაორი იშიკავა, ნორვეგიის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში - ბერგლიოტ ჰოვლანდი, დანიის ელჩის, ანე ტოფტ სორენსენის წარმომადგენელი - მედეა გეგეჭკორი და სავაჭრო-სამრეწველო პალატის რეგიონული დირექტორი - გიორგი ვეკუა საქმიანი ვიზიტით ქუთაისში იმყოფებოდნენ, სადაც სათემო ორგანიზაციამ „ნეფა“ საზანოს თემში ჩამოყალიბებულ თვით-დახმარების ჯგუფების ჩართულობით სიმულაციური თამაში “იყავი მის ადგილას“ წარადგინა.
აღნიშნული თამაში ძალადობას გადარჩენილი ქალების რეალურ გამოცდილებებზეა დაფუძნებული და მონაწილეებს საშუალებას აძლევს, თავად გაიარონ იგივე გზა და გააკეთონ საკუთარი არჩევანი ამ გზაზე.
სათემო ფონდი „ნეფა“ არის ქალთა ხელმძღვანელობით შექმნილი ორგანიზაცია, რომელიც 2012 წელს ანაკლიის თვით-დახმარების ჯგუფის წევრებისგან ჩამოყალიბდა მათი მისიის გასაგრძელებლად და თემში ქალების გასაძლიერებლად.
ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების კომპონენტი წარმოადგენს პროექტის „კარგი მმართველობა გენდერული თანასწორობისთვის“ ნაწილს (II ფაზა), რომელსაც გაეროს ქალთა ორგანიზაცია, თავის პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად, ნორვეგიის მთავრობის დაფინანსებით ახორციელებს.

Begliot Hovland's Visit to Kutaisi
On September 19, the representative of UN Women Georgia - Kaori Ishikawa, the extraordinary and plenipotentiary ambassador of the Kingdom of Norway to Georgia - Bergliot Hovland, the representative of the Danish ambassador, Anne Toft Sørensen - Medea Gegechkori and the regional director of the Chamber of Commerce and Industry - Giorgi Vekua paid a business visit to Kutaisi, where the community organization NEFA presented the simulation game In Her Shoes with the involvement of the self-help groups formed in the Sazano community.
The game is based on the real experiences of women survivors of violence and allows participants to walk the same path and make their own choices along the way.
NEFA Foundation is a women-led organization that was formed in 2012 by members of the Anaklia Self-Help Group to continue their mission and empower women in the community.
The women's economic empowerment component is part of the project Good Governance for Gender Equality (Phase II), which UN Women, together with its partner organizations, is implementing with the support of the Norwegian government.